Meditáció a nyugati kultúrában, az egészséges élet természetes része.
Csak semmi varázslat!
A kelet bölcsességét a nyugat számos résztvevője is felismerte, érdekesség képpen újabban a Google, Apple, Facebook ... is!
Ahol az akadémikus tudás és a keleti bölcsesség találkozik...
Hogyan kerül ide ez a téma? Mára már a nyugati egészség "koncepció" része lett, nélkülözhetetlen a valóban egészséges élethez. Hiszek abban, hogy a meditáció belülről észrevétlenül változtatja, teszi jobbá világunkat.
Akár minek is gondolod magad, a meditáció hat rád is. Ezzel a sorokkal csak azoknak szeretnék üzenni, akik a spiritualitást é ezen belül a meditációt valami furcsa, ufó dolognak tartják. Akármilyen üzletember vagy, a világot te is jobbá teheted, ráádásul Te is szeretnél egészséges lenni vagy maradni. A kettő nem zárja ki egymást. Hiszen, hogy a világunk a belső világunk megváltoztatásával lehet jobb, ami aztán kint is megnyílvánul.
A nyugati világ egészség koncepció szerves része lett a meditáció, ha valóban egészséges akarsz lenni/maradni?!
Na nézzük ez a nagyok hogyan foglalták rendszerbe!
Az Apple...
Tevékenység: Sport, mozgás, séta, kevés edzés az egészséges szervezet igényli, szinte nélkülönözhetetlen pláne akkor ,ha ülő munkát végzel.
Tudatosság, Meditáció: Ürítsd ki az elmédet! Éld át a pillanatot, lazulj el, csendesedj el! Ez maga a meditáció, amivel kapcsolatban sok segítséget és információt kapsz ezen az oldalon. A sok elfoglaltság miatt az elménk nem lazíthat és folyamatos ugrásrakész streszben él. A tudatos pihenés maga a meditáció, ami nem egyenlő az alvással, bambulással. Kezdjük pár mély levegővétellel, majd figyeld a lélegzeted.
Táplálkozás: Figyelj az étel mennyiségére és minőségére! Más forrásokban rengeteket olvashatsz erről.
Alvás: Ébredj óra nélkül ugyanakkor. Legen egy lefekvési időd!
Ezeket támogató alkalmazásokat ma már az alapvető app-k között találod meg!
Steab Jobs és a ZEN meditáció kapcsolata:
( A könyv borítója)
"Steve Jobs és a zen buddhista Kobun Chino Otogawa barátságának illusztrált ábrázolása, valamint annak hatása Jobs karrierjére, az Apple társalapítója, Steve Jobs (1955-2011) olyan hatalmas hatással volt olyan sok emberre, hogy élete gyakran mítoszokat öltött. . Sikerének nagy része azonban a tervezőkkel, mérnökökkel és gondolkodókkal való együttműködésnek volt köszönhető. Steve Jobs Zene Jobs és egy ilyen személlyel való kapcsolatának történetét meséli el: Kobun Chino Otogawával. Kobun zen buddhista pap volt, aki az 1970-es évek elején emigrált az Egyesült Államokba Japánból. Újító volt, nem becsülte meg a szabályokat, és szenvedélyes volt a művészet és a design iránt. Kobun olyan volt a buddhizmushoz, mint Jobs a számítógépes üzlethez: egy renegát és vadember. Nem sokkal később ketten barátok lettek – egy kapcsolat, amely nem volt tartós. Ez a grafikai könyv ennek a barátságnak az újragondolása. A történet előre és előre halad az időben, az 1970-es évektől 2011-ig, de középpontjában Jobs 1985-ös Apple-től való száműzetése utáni időszak áll, amikor Kobunnal folytatott intenzív tanulmányozást. Az együtt töltött idő szerves részét képezte azoknak a nagy ugrásoknak, amelyeket az Apple később megtett terméktervezésével és üzleti stratégiájával.
A lecsupaszított párbeszédek és a merész kalligrafikus táblák segítségével elmesélt The Zen of Steve Jobs azt vizsgálja, hogyan csiszolhatta Jobs tervezési esztétikáját a keleti valláson keresztül, mielőtt úgy döntött volna, hogy csak azt határozza meg, amire szüksége van, és a többit maga mögött hagyta."
Facebook...
Érdekesség, hogy a facebook is arra biztat, használjuk tudatosan rendszerét. Iktassunk be tudatos perceket életünkbe (tudatos jelenlét meditáció vagy mindfulness) és használjunk sétáló meditációt.
Lássuk képekben hogyan tesz ezt az alkalmazásban:
A Google ...
A Google -nél nemcsak amolyan törekvés, hanem a cég belső működésének és sikerének része is, már amennyit én innen kívülről meg tudok állapítania könyv közvetlen amolyan google-s hangulatából következtetve... meghát írva is vagyon a könyvben...
Szóval a tudatos jelenlét: mindfulness és a meditáció és a relaxáció nem amolyan hum-bug cucc.
A Google-nek ezen könyvét ajánlom figyelmedbe. Vicces, kalandosan és könyedden dolgozza fel a témát...
Ray Dalio...
Raymond Thomas Dalio amerikai milliárdos befektető és fedezeti alapkezelő, aki 1985 óta a világ legnagyobb fedezeti alapja, a Bridgewater Associates befektetési igazgatója. A Bridgewater-t 1975-ben alapította New Yorkban. Tíz éven belül a Világbank nyugdíjalapjából 5 millió dolláros befektetést öntött.
Forrás: http://meditacionk.blogspot.com/2019/12/ray-dalio-elvek.html
Meditáció, kognitív terápia és a mindfulness az orvoslásban
Minfulness a stresszkezelésben...
Jon Kabat-Zinn amerikai orvostudományi emeritus professzor, a Stresszcsökkentő Klinika és a Massachusettsi Egyetem Orvostudományi Egyetem Orvosi, Egészségügyi és Társadalmi Tudatosság Központjának létrehozója.
Tudomány és orvoslás
Kognitív irányú meditációs módszerek a tudományban és az orvoslásban tanullmány
Kognitív irányultságú meditációs módszerek a medicina perifériáján